Conjugacion
- Infinitiu
- formular
- Gerondiu
- formulant
- Participi
- formulat
Present
- joformuli
- tuformules
- eth/eraformule
- nosatiformulam
- vosatiformulatz
- eri/eresformulen
Preterit
- joformulè
- tuformulères
- eth/eraformulèc
- nosatiformulèrem
- vosatiformulèretz
- eri/eresformulèren
Futur
- joformularè
- tuformularàs
- eth/eraformularà
- nosatiformularam
- vosatiformularatz
- eri/eresformularàn
Exemple reau
Eth madeish organ acceptarà o refusarà en tèrme de trenta dies es reclamacions formulades.DOGC