Conjugacion
- Infinitiu
- falhar
- Gerondiu
- falhant
- Participi
- falhat
Present
- jofalhi
- tufalhes
- eth/erafalhe
- nosatifalham
- vosatifalhatz
- eri/eresfalhen
Preterit
- jofalhè
- tufalhères
- eth/erafalhèc
- nosatifalhèrem
- vosatifalhèretz
- eri/eresfalhèren
Futur
- jofalharè
- tufalharàs
- eth/erafalharà
- nosatifalharam
- vosatifalharatz
- eri/eresfalharàn
Exemple reau
Mès en tot tier en compde era velocitat deth lop e era de Karai qu‟ère evident qu‟eth sòn calcul falhaue.Literatura aranesa